ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Łóżeczko dostawne – sprawdź ten sposób na komfortowy sen całej rodziny

Spodziewasz się dziecka i stoisz przed zakupem miejsca do spania dla malucha? Wśród mam, ale i ekspertów ds. rodzicielstwa, krąży wiele opinii o tym, gdzie powinno spać niemowlę. Niektórzy wskazują, że ze względów bezpieczeństwa odpowiednie dla niego jest tylko łóżeczko. Inni natomiast wymieniają zalety co-sleepingu. Na szczęście teraz nie musisz wybierać. Możesz zdecydować się na dostawkę dla niemowlaka. Dowiedz się więcej.

Dostawka do łóżka dla noworodka – co to jest?

Dostawki do łóżka to specjalnie zaprojektowane łóżeczka, które można postawić obok posłania rodziców. Mają dwie nóżki, które stabilnie stoją na podłodze, zatem nie ma ryzyka, że coś się wywróci. Twoje dziecko cały czas jest bezpieczne w środku. Ponadto dostawki mają opuszczane boki, co pozwala łatwo sięgnąć po pociechę bez wstawania. Wewnątrz tych akcesoriów znajduje się miękka siateczka, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Nie brakuje również wygodnego materaca, który gwarantuje komfortowe warunki do snu i odpoczynku.

Łóżeczka dostawne mają wiele regulacji wysokości. Dzięki temu można idealnie dopasować dostawki do łóżka, niezależnie od ich wymiarów. A zatem te akcesoria są bardzo uniwersalne i sprawdzą się w każdej sypialni.

Zobacz również ranking fotelików samochodowych 15-36!

Dostawka do łóżka – zalety i wady

Interesują Cię łóżeczka dostawne? Opinie na temat tych akcesoriów są bardzo różne. Dlatego warto poznać wszystkie wady i zalety tego rozwiązania.

  • Dostawka ma niewielkie rozmiary – większość modeli ma długość do 100 cm i szerokość do 60 cm. To sprawia, że dziecko może korzystać z łóżeczka dostawnego do 2 lat. Po tym czasie trzeba będzie kupić mu klasyczne łóżko np. z barierką ochronną. A zatem niewielki rozmiar może być pewną wadą. Jednocześnie jest dużą zaletą. Mała dostawka zmieści się w każdej sypialni. Wystarczy zaledwie 60 cm, aby postawić ją przy łóżku. Dzięki temu, że ma tylko 100 cm nie zasłania całego boku, a więc nadal można wygodnie wstać z materaca. Zatem dostawka może być dobrym rozwiązaniem, np. do mieszkania.
  • Łóżeczko dostawne ma bezpieczny system mocowania do łóżka – mogą to być specjalne pasy lub zaciski. Zostały tak zaprojektowane, aby nie było ryzyka, że między materacem rodziców, a pociechy powstanie przerwa i dziecko wypadnie. To sprawia, że korzystanie z dostawki jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż umieszczanie klasycznego łóżeczka koło łóżka.
  • Boki dostawki są wykonane z miękkiej siateczki, która przepuszcza powietrze. Nawet jeśli dziecko uderzy w ścianki lub przekręci się w ich stronę, nie ma ryzyka, że dojdzie do nieszczęścia. Ponadto bok łóżeczka można zdjąć. Dzięki temu dziecko będzie miało wrażenie, że śpi razem z Tobą. Nie będziesz wstawać i odkładać go na materac. Wystarczy, że delikatnie przesuniesz malucha na jego miejsce. To duże ułatwienie zwłaszcza dla kobiet, które karmią piersią i nie chcą budzić pociechy w nocy.
  • Łóżeczko ma specjalną konstrukcję, dzięki której można wsunąć nóżki pod łóżko rodzica. Dzięki temu dostawka stoi bardzo blisko materaca i nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie. Ponadto stelaż został tak zaprojektowany, aby zapobiec przewracaniu się łóżeczka, nawet jeśli pociecha nie leży idealnie na środku. Zatem nie musisz się obawiać o jej bezpieczeństwo podczas snu.
  • Dostawka jest wykonana z łatwych do czyszczenia materiałów. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby znów były czyste. To duże ułatwienie, jeśli dziecko bardzo często ulewa.
  • Łóżeczka, które są dostępne u nas, mają stonowaną kolorystykę. W rezultacie nie pobudza ona zmysłów pociechy i nie utrudnia jej zasypiania. Z pewnością to docenisz, gdy będziesz próbować uśpić przebodźcowanego malucha.

Mimo wielu zalet dostawki mają także pewne wady. Nie zawsze da się znaleźć model, który będzie idealnie pasować do łóżka rodziców. W rezultacie może się okazać, że maluch będzie leżeć nieco wyżej lub niżej w stosunku do opiekunów. Inną wadą tego łóżeczka jest to, że może być używane tylko do pewnego wieku zazwyczaj przez kilka miesięcy, maksymalnie przez dwa lata. Zatem w niedługim czasie będzie Cię czekać kolejny wydatek. Jednak pamiętaj, że dostawkę zawsze można sprzedać i odzyskać część pieniędzy! Ze względu na to, że niemowlęta nie bawią się w łóżeczkach, nie niszczą ich tak jak starszaki. Zatem z powodzeniem znajdziesz osoby, które będą zainteresowane zakupem.

Łóżeczko dostawne ranking

Szukasz najlepszych łóżeczek dostawnych? Ranking może Ci podjąć decyzję! W naszym sklepie najczęściej kupowane modele to:

  • Maawo Extensio – to łóżeczko turystyczne, które może pełnić funkcję dostawki. Ma obciążenie do 15 kg. Świetnie się sprawdza zarówno w domu, jak i na wyjazdach. Jest przestronne, łatwo się składa i jest głębokie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że maluch niespodziewanie, np. usiądzie i wypadnie!
  • Kindergraft Neste Grow – to dostawka, która się sprawdzi zarówno dla niemowlęcia, jak i dla starszego dziecka. Ma 5-stopniową regulację wysokości materaca, co pozwala dopasować go idealnie do łóżka rodziców. Tej dostawki można używać także jako zwykłego łóżeczka. Wystarczy tylko zapiąć wszystkie boki.

Warto zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, ponieważ każda dostawka ma coś wyjątkowego.

Nie musisz wybierać między co-sleepingiem a samodzielnym usypianiem dziecka w łóżeczku. Teraz możesz mieć pociechę blisko siebie i zapewnić jej bezpieczne warunki do snu. Przekonaj się w praktyce!