Marka

Marka

Cena

Cena

  • 159,00 zł - 329,00 zł

Dostępność

Dostępność

Najlepsze podstawki samochodowe dla dzieci!

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Podstawki samochodowe dla dzieci

Funkcjonujące w Polsce przepisy wymagają, aby dzieci były przewożone w samochodach w odpowiednio dopasowanych fotelikach lub innych urządzeniach podtrzymujących, w tym również na podstawkach samochodowych. Czym właściwie są podstawki, czy są bezpieczne oraz jak wybrać najlepszą dla twojego dziecka? Podpowiadamy!

Czym jest podstawka dla dziecka do samochodu?

Podstawka dla dziecka to zgodnie z ustawą o ruchu drogowym urządzenie podtrzymujące, które można stosować zamiast fotelika samochodowego. Przyjmuje ona postać siedziska bez oparcia tylnego.

Dlaczego warto wybrać podstawkę samochodową?

Wielu rodziców wybiera podstawkę do samochodu zamiast fotelika, ponieważ:

  • jest ona łatwa i szybka w montażu;
  • jest niewielka i wygodna w przechowywaniu;
  • jej zakup nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu;
  • to dobre rozwiązanie dla dzieci w różnym wieku.

Od jakiego wieku można stosować podstawki do samochodu?

Fotelik samochodowy może zostać wymieniony na podstawę do auta dla dziecka od momentu, kiedy maluch osiągnie wagę 15 kilogramów. Zazwyczaj ma to miejsce w okolicach 3. roku życia. Podstawki do samochodu stanowią alternatywę dla tradycyjnych fotelików dedykowanych dla dzieci znajdujących się w przedziale wagowym od 15 do 36 kilogramów.

Czy podstawka do auta dla dziecka jest bezpieczna?

Odpowiednio dobrana podstawka dla dziecka do samochodu przyczynia się do poprawy warunków podróży oraz znacznie zwiększa jej bezpieczeństwo. Zaleca się, aby dzieci podróżowały na tylnej kanapie, najlepiej pośrodku. Uznaje się, że to najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, ponieważ znajduje się ono w maksymalnej odległości od poduszek powietrznych po stronach dedykowanych dla pasażera oraz od miejsc narażonych na uderzenia.

Podstawka do samochodu – jak wybrać odpowiednią?

Kwestią kluczową jest wybór odpowiedniej podstawki dla dziecka. W tym przypadku należy zwrócić uwagę w szczególności na:

  • producenta – istotne jest, aby ten posiadał spore doświadczenie rynkowe i oferował produkty najwyższej jakości, co będzie potwierdzone licznymi badaniami oraz opiniami użytkowników;
  • dodatkowy pas zabezpieczający – znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy;
  • podłokietniki – podstawka samochodowa wyposażona w podłokietniki zapewnia wysoki komfort, szczególnie podczas długich podróży;
  • certyfikat jakości i bezpieczeństwa – to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów;
  • materiał – podstawka powinna być wykonana z wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu czystości materiału.

Podsumowując, dobrze dobrana podstawka dla dziecka jest świetną alternatywą dla fotelika. To wygodne, relatywnie tanie i bezpieczne urządzenie dedykowane nieco starszym pociechom.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie internetowym:

Nosidełka dla dzieci

Obrotowe foteliki samochodowe

Siedziska