Marka

Marka

Cena

Cena

  • 209,00 zł - 2 799,00 zł

Dostępność

Dostępność

Gondole

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Chociaż wózek z gondolą posłuży młodym rodzicom i ich pociechom jedynie przez kilka miesięcy, nie należy rezygnować z jego zakupu. Taki sposób transportu niemowląt jest bowiem najbezpieczniejszym i najwygodniejszym zarazem. Mowa oczywiście o podróżowaniu pieszo lub komunikacją zbiorową. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze gondoli dla dzieci? Podpowiadamy!

Dlaczego nie warto rezygnować z gondoli dla dzieci?

Chociaż wielu rodziców uważa zakup gondoli za mało ekonomiczny, ponieważ ich pociecha skorzysta z tego rozwiązania jedynie przez kilka pierwszych miesięcy życia, to właśnie gondola dla dzieci jest najbardziej bezpiecznym i zdrowym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ noworodki i niemowlęta powinny większość czasu spędzać w pozycji poziomej. W innym wypadku mogą w przyszłości cierpieć na asymetrię ułożenia i skrzywienia kręgosłupa. Okazuje się zatem, że chusty, nosidła i foteliki samochodowe, nawet te dedykowane maluchom od pierwszych dni ich życia, nie są w stanie zastąpić dobrej jakości gondoli do wózka.

Najlepiej wybrać wózek dający możliwość zamiany gondoli z fotelikiem i spacerówką. Takie rozwiązanie będzie nie tylko ekonomicznym, ale również funkcjonalnym.

Jaką gondolę do wózka wybrać?

Na rynku spotkać można wiele rodzajów gondoli dla dzieci. Wybór tej właściwej uzależniony będzie od kilku czynników.

Rozmiar

Gondole dla dzieci posiadają zbliżoną szerokość i głębokość. Różnią się jednak pomiędzy sobą długością. Za standard uważa się gondolę o długości około 70 centymetrów. Na rynku można jednak spotkać dłuższe modele, których długość sięga nawet blisko metra. Krótsze gondole dla dzieci będą odpowiednie, kiedy spacery odbywać się będą w cieplejszych porach roku. Kiedy jednak termin porodu przypada na zimę lub jesień, warto wybrać dłuższe modele, aby z powodzeniem zmieścić w nich grubiej ubrane dziecko oraz kocyk lub śpiworek. Pamiętaj, że twój maluszek w swoim wózku powinien mieć wystarczająco dużo miejsca na wykonywanie swobodnych ruchów.

Gondola dla dzieci – materiał

Gondole do wózka powinny zostać uszyte z tak zwanego materiału oddychającego. W ten sposób twój maluszek będzie miał swobodny dostęp do świeżego powietrza. Dodatkowo materiał powinien cechować się wytrzymałością na różnorodne warunki atmosferyczne i wodoszczelnością. Powinien nie przebarwiać się na słońcu i nie przemakać podczas deszczu.

Gondole do wózka – dodatkowe udogodnienia

Warto wybierać gondole z okienkiem, aby wnętrze wózka nie było całkowicie zaciemnione. Jeśli zamierzasz korzystać z wózka latem, zwróć uwagę na obecność w daszku gondoli filtru UV, którego zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych i zapobiega nagrzewaniu się wnętrza wózka. Dodatkowym udogodnieniem będzie zdejmowane poszycie gondoli, które w łatwy sposób będzie można wyprać w pralce.