ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Najlepsze foteliki dla starszych dzieci. Ranking fotelików samochodowych od 100 do 150 cm (15-36 kg)

Podróż z dzieckiem zaczyna się od wyboru właściwego fotelika samochodowego dostosowanego do wzrostu lub wagi dziecka np. 100 - 150 cm (15-36 kg). Ranking, który stworzyliśmy dla Ciebie powstał, aby wybór odpowiedniego modelu nie stanowił dla Ciebie żadnej trudności. Postaw na modele spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapewniające komfort niezależnie od długości wybranej trasy. W tym artykule przedstawimy Ci ranking fotelików samochodowych dla starszaków od 100 do 150 cm (od 15 do 36 kg) – sprawdź, co przygotowaliśmy.

Czym jest ISOFIX w fotelikach samochodowych 100 - 150 cm (15 - 36 kg)?

Zacznijmy od podstaw. Większość z oferowanych fotelików samochodowych 100 - 150 cm (15-36 kg) wyposażone zostały w ISOFIX, czyli standardowy system montażu fotelików, którego głównym zadaniem jest zapewnienie stabilnego mocowania w pojeździe. System ISOFIX został wprowadzony w celu ułatwienia i poprawy instalacji fotelików samochodowych oraz zmniejszenia ryzyka błędnego montażu przez rodziców. Jego dużą zaletą są specjalne zaczepy wbudowane w konstrukcję siedzenia pojazdu. To one w dużej mierze odpowiadają za właściwe zamocowanie fotelika.

Cybex Solution G i-Fix – pierwsze miejsce w rankingu fotelików 100 - 150 cm (15 - 50 kg) - ADAC ****

Cybex solution G - i-Size

Fotelik Cybex Solution G i-Fix to jedno z wiodących rozwiązań dostępnych na rynku. Ten innowacyjny fotelik został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej ochrony podczas podróży Twojemu maluchowi - zwycięzca testu ADAC 5/23 w swojej kategorii. Model ten oferuje nie tylko doskonałe dopasowanie do rozwoju dziecka, ale również Cybex Solution G i-Fix posiada wiele funkcji, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji:

* System ochrony przed uderzeniami bocznymi L.S.P. System Plus gwarantuje maksymalną ochronę Twojego dziecka w przypadku wypadku.

* Wyjątkowo wygodne, szerokie siedzisko z podłokietnikami oraz regulowany zagłówek zapewniają doskonałe dopasowanie i wygodę podczas podróży.

* Technologia i-Size zapewnia jeszcze lepszą ochronę dzięki zgodności z najnowszymi standardami bezpieczeństwa.

*  Łatwe i szybkie mocowanie za pomocą systemu ISOFIX zapewnia pewne i stabilne zamocowanie fotelika w samochodzie.

* Cybex Solution G i-Size posiada również możliwość wychyłu siedziska podczas jazdy.

Maxi-Cosi Rodifix Pro i-Size - 100 - 150 cm (15 - 36 kg) - Fotelik posiadający opatentowane poduszki AirProtect® oraz system ochrony bocznej G-CELL 2.0

Maxi-cos Rodifix Pro i-size

Maxi-Cosi Rodifix Pro i-Size to fotelik samochodowy oferujący naprawdę wiele! Inwestując w Rodifix, stawiasz na wysoki poziom bezpieczeństwa, wygodę i funkcjonalność. To idealne rozwiązanie dla aktywnych rodzin, które nie chcą rezygnować z komfortu nawet w trakcie jazdy. Twoje dziecko pokocha wspólne podróże. Maxi-Cosi Rodifix Pro i-Size oferuje przede wszystkie: 

* Regulowany zagłówek - zagłówek można łatwo dopasować do wzrostu Twojego malucha, zapewniając mu wygodę i stabilność podczas podróży.

* Łatwą instalacje - System ISOFIX gwarantuje łatwy i bezpieczny montaż fotelika w samochodzie, eliminując ryzyko nieprawidłowego zamocowania.

* Przyjemność podróżowania - Fotelik Rodifix Pro i-Size posiada wygodne i miękkie siedzisko, wentylowana tapicerkę fotela, która zapewnia komfort Twojemu dziecku nawet podczas długich tras. 

* Łatwość obsługi - dzięki intuicyjnym regulacjom, pasy bezpieczeństwa można łatwo i precyzyjnie dopasować do wzrostu Twojego dziecka. 

Nuna Aace LX – fotelik samochodowy z homologacją i-Size od 100 do 150 cm (15 - 36 kg) dla wymagających - ADAC ****

Nuna Aace LX

Nuna Aace LX to kolejny fotelik samochodowy, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze dla starszego dziecka. Producent oferuje Ci szeroką gamę funkcji, które zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę. Nuna Aace LX posiada system ISOFIX, regulowany zagłówek i pasy, które można dostosować do dziecka. Nuna Aace LX został przetestowany pod kątem zderzeń bocznych, co potwierdzają testy ADAC 05/23. Fotelik Nuna Aace LX posiada system wzrostu 3D:

* Rośnie na wysokość - zagłówek można ustawić jednym ruchem ręki w 17 stopniach wysokości. 

* Rośnie na szerokość - system rozsuwanych osłon bocznych pozwala dopasować szerokość oparcia do ramion dziecka, rośnie jednocześnie z zagłówkiem.

* Rośnie na długość - sportowe, wydłużane o 3 stopnie siedzisko daje odpowiednią przestrzeń i wsparcie nóg.

Britax Kidfix i-Size - 100 - 150 cm - Fotelik z technologią XP-PAD, SICT i SecureGuard - ADAC ****

Britax kidfix i-size

Niektóre dzieci mogą nie lubić podróży samochodowych – są one dla nich nudne, męczące lub po prostu nieprzyjemne. Właśnie dlatego tak ważne jest, by dobrać właściwy fotelik samochodowy. Jedną z naszych kolejnych propozycji jest Britax Kidfix i-Size, który zapewnia nie tylko doskonałą ochronę, ale także wygodę podczas podróży Twojego dziecka. Jest on zaawansowanym modelem o najwyższych standardach bezpieczeństwa dlatego jest tak często wybierany przez rodziców.

Fotelik Britax Kidfix i-Size cechuje się łatwością montażu dzięki systemowi ISOFIX. Wystarczy jedno kliknięcie, aby fotelik był bezpiecznie zamocowany w samochodzie. Dodatkowo, fotelik posiada regulowane zagłówki i pasy, które dostosujesz do wzrostu i preferencji Twojego dziecka, zapewniając mu maksymalny komfort podczas podróży.

Wygodne siedzisko i miękkie oddychające materiały sprawiają, że fotelik Britax Kidfix i-Size jest przyjemny w użytkowaniu. Dodatkowe boczne wzmocnienia to kolejny detal, o który zadbał producent. Możesz mieć pewność, że Twoje dziecko podróżuje w bezpieczny sposób co potwierdzają testy ADAC 10/22.

Avionaut Maxspace Comfort + - 100 - 150 cm (15 - 36 kg) - Fotelik uznany przez Niemieckie stowarzyszenie AGR - ADAC **** 

Avionaut Maxspace Comfort+

Fotelik samochodowy Avionaut Maxspace Comfort + to doskonałe rozwiązanie dla starszych dzieci. Ten wielofunkcyjny fotelik spełnia najnowsze normy i-Size, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróży. Jedną z głównych zalet fotelika Avionaut Maxspace Comfort + jest jego regulowana konstrukcja. Zarówno zagłówek, jak i pasy można dostosować do wzrostu dziecka, zapewniając mu optymalną ochronę. Fotelik rośnie wraz z dzieckiem, dzięki czemu może być używany przez dłuższy okres czasu lub przekazany młodszemu rodzeństwu. Ma możliwość również wychyłu podczas jazdy. Comfort System + oferuje dodatkowe podparcie szyjne w formie wyprofilowanej poduszki, która stabilizuje odcinek szyjny, odciąża mięśnia, a przede wszystkim zapewnia doskonałe wsparcie górnej części kręgosłupa. Profil odcinka lędźwiowego utrzymany jest w ergonomiczny sposób, eliminując ból kręgosłupa. Kształt siedziska oraz dodatkowe wypełnienie poduszki, daje wsparcie kością udowym, co zapobiega drętwieniom nóg. Comfort System Seat zmniejsza kompresję na kość ogonową, pomaga chronić kręgosłup przed skoliozą.

Pamiętaj, że w ofercie naszego sklepu internetowego Danex24.pl znajdziesz wiele fotelików samochodowych, dzięki czemu możesz dopasować je do swoich indywidualnych preferencji, marki pojazdu oraz potrzeb dziecka. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepsze rozwiązanie.